Niepotrzebne wytnij. Co mówi do nas Papież?

Wizyta Papieża Franciszka na światowych dniach młodzieży obrazuje bardzo ciekawe zjawisko, które bynajmniej nie jest właściwe jedynie dla polskiego medialnego ekosystemu. Jest to zabawa w: "Co powiedziałem?" Grupa dziennikarzy, polityków (oczywiście można się pomylić który jest który) siedzi z nożyczkami i wycina z wypowiedzi Franciszka to czego akurat potrzebuje, a resztę wyrzuca. Potem można posadzić postać z poważną miną przy stole który akurat nie jest "u###y farbą albo czymś"* W ten sposób zaczyna się zabawa w interpretacje ...
Po prawej mamy taką malutką wszywkę która jest dodawana do praktycznie każdego z stenogramu z wypowiedzi osób pokazujących się na ekranie odbiorników telewizyjnych. Tak było w przypadku wizyty Obamy w Polsce gdzie dla niektórych mówił tylko o polskim Trybunale Konstytucyjnym dla innych praktycznie o nim nie wspomniał. Człowiek zmienia kanały informacyjne i ma wrażenie że żyje zupełnie w innych krajach jednocześnie. Podobnie jest teraz Papieżem Franciszkiem. Jak się zbierze wszystkie możliwe nagłówki gazet także tych z zagranicy to można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, często zupełnie odmiennych. Nagle się okazuje że głównym celem Franciszka jest pouczanie polskich Polityków w kwestii uchodźców. A Polacy witają Papieża chłodno. Czekam na to aż ktoś zacznie interpretować słowa Franciszka, tak by wyszło że poucza w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. 
Papież jest jeszcze trochę w Polsce ... jest okazja posłuchać bez pośredników ... bez relacji, interpretacji z drugiej ręki.* wypowiedź znanego prowadzącego serwis informacyjny w stacji telewizyjnej opozycjynej wobec mediów narodowych (TVP)
** Grafika ze strony 4.bp.blogspot.com

Popularne posty